Левски поведе на Рилски спортист

Левски спечели първия мач от четвъртфиналната серия срещу Рилски спортист с 89:82 точки в зала "Универсиада".

02.05.2014 | 11:47

Четири тройки на Лайнъл Чалмърс през първата част помогнаха на "сините" да поведат с 29:22 на първата почивка.

След петата тройка на Чалмърс в средата на втората част разликата скочи до 10 точки в полза на Левски. Рилецо губеше с 12 точки разлика на полувремето.

Гостите заиграха по-твърдо в защита през второто полувреме, и след серия от 7-0 скъсиха наполовина дистанцията. Рилски спортист намали до 4 изоставането си, при 60:56, но Левски отговори с 10 безответни точки.

Рилецо се доближи само на пет - 87:82 - минута преди финалната сирена. В крайна сметка Хийт подпечата победата на сините с два наказателни удара за 89:82.

Американецът завърши с 21 точки и 7 асистенции за успеха на Левски, Христо Захариев добави 18 точки плюс седем борби. С 25 точки и 7 асистенции за Рилски приключи Джъстин Грей.

Втората среща в серията е в събота в Самоков, а ако там Рилецо изравни, двата отбора ще решат всичко на 6 май в София.