VI мемориален турнир "Цветанка Христова"

600 спортисти от България, Сърбия, Македония, Румъния и Гърция се включоха в VI мемориален турнир по лека атлетика "Цветанка Христова".

30.04.2014 | 17:38
VI мемориален турнир

Състезанието се проведе на националния стадион „Васил Левски“, а програмата включваше 12 дисциплини за юноши и девойки старша възраст, в които стартираха 400 атлети. Още 200 деца пък взеха участие в "Детската атлетика".

По традиция се проведе и едно състезание за жени - мятане на диск, дисциплината, в която Цветанка Христова стана световна шампионка. Тук първото място зае Рената Петкова, която прати уреда на 44.22 м. Нейна подгласничка е Полина Макаева, а с бронза се окичи Желка Петрова. В същата дисциплина при девойките най-доброто постижение записа Магдалена Съйкова, а при юношите Димитър Правчански.

Радостина Стоянова и Никол Стамболийска пък спечелиха първите две места на 100 м при девойките. Двете повториха класирането си от финала на 60 м от националния шампионат в Добрич. Стоянова финишира за 12.2 сек срещу 12.6 сек на Стамболийска. След тях се нареди Стефани Тотева с 12.8 сек.

Най-добра в скока на дължина за девойки беше Елена Симонкович. Тя записа 5.48 м и остави след себе си съотборничката си Виктория Жежева – 5.03 м. Мила Лазарова остана трета с 5.01 м.