Бруклин поведе в серията срещу Торонто

Бруклин Нетс поведе с 2-1 победи в четвъртфиналната плейофна серия в НБА срещу Торонто Раптърс след успех в третата среща със 102:98.

27.04.2014 | 13:26

В герой за домакините се превърна Джо Джонсън, който реализира 29 точки, 21 от които след почивката. 32-годишният гард продължава със силното си представяне срещу Торонто, като тази нощ реализира 11 от 17-те си опита за стрелба, а до момента в серията има общо 67 точки. Двубоят в Бруклин се реши буквално в последната минута, като дори 44 секунди преди последната сирена Торонто водеше с 97:93. Дерън Уилъмс добави 22 точки и направи 8 асистенции, а Пол Пиърс се включи с 18 точки. Кевин Гарнет нямаше ден и отбеляза едва 2 точки за 16 минути игра. За гостите Де Розан наниза 30 точки.

Индиана изравни серията си срещу Атланта на 2-2 победи след 91:88. Същото стори и Оклахома Сити след 92:87 с продължение в мач номер 4 срещу Мемфис. Маями е само на една победа от полуфиналите след третия си пореден успех над Шарлът, този път с 98:85. Далас също води вече с 2-1 победи на Сан Антонио Спърс след 109:108.