fallback

ЦСКА отново надигра Левски

Единственото попадение в мача заби Пламен Крачунов

15.03.2014 | 19:27 Автор: Мариета Иванова

Мачът между "ЦСКА" и "Левски" приключи в полза на червените с резултат 1:0 в първия кръг от плейофите на "А" група.

Така отборът на  Стойчо Младенов за трети път този сезон победи "вечния си враг".

Единственото попадение в мача заби Пламен Крачунов в продължението на мача.  Така "червените" запазиха третото си място и дръпнаха с цели 10 точки на "сините", които са незавидната седма позиция. На стадион "Васил Левски" се бяха събрали около 12 000 зрители. Срещата не предложи особени футболни достойнства, двата отбора си поделиха по едно полувреме, но в крайна сметка армейците взеха отново победата.

Левскарите бяха по-дейни преди почивката, когато удариха и греда, но така и не успяха да вкарат. През второто полувреме армейците доминираха изцяло, но изпускаха положенията си, за да дойде продължението на мача, когато Пламен Крачунов с глава опъна мрежата и донесе победата на ЦСКА.

Трябва да се отбележи, че в това вечно дерби нямаше червени картони, както беше преди седмица, когато те бяха цели шест.

Преди мача, 98 души бяха задържани от органите на реда в различни райони на столицата.