Барса приземи Сити, ПСЖ разгроми Леверкузен

Каталунците победиха с 2:0 в Манчестър, парижани забиха 4 гола на Байер, също като гост

19.02.2014 | 12:38

Барселона победи Манчестър Сити с 2:0 като гост в първи 1/8-финален сблъсък на Шампионската лига, който се игра на стадион "Етихад". Така каталунците до голяма степен решиха спора кой от двата тима ще продължи в следващата фаза.

Двата тима се размениха по един силен период през първото полувреме, но фойерверките бяха оставени за втората част.

Веднага след почивката Демикелис получи директен червен картон за нарушение срещу Меси, който откри резултата от отсъдената дузпа. В случая "гражданите" бяха ощетени, защото фаулът на бранителя започна пред границата на наказателното поле.

Напълно очаквано каталунците имаха превес до края на срещата. В последната минута Дани Алвеш заби втория гол за Барса.

ПСЖ разби на пух и прах Леверкузен с 4:0 при гостуването си на "Бай Арена" в другия 1/8-финален сблъсък игран снощи.

По този начин "Принцовете" направиха огромна крачка към класиране на 1/4-финалите, на най-комерсиалния турнир. Гостите надиграха противника по всички възможни параграфи.

Въпреки заръките на домакините, че ще направят всичко възможно, за да обезвредят Златан Ибрахимович, шведът бе в основата на успеха за своите с два гола.