Русия поведе в класирането на фигурно пързаляне

Домакините изпревариха отборите на Канада и Китай

07.02.2014 | 10:34

Домакинът на Олимпиадата Русия се нареди на първо място в отборното класиране по фигурно пързаляне. "Сборная" събра 19 точки, зад нея останаха Канада със 17 и Китай с 15.

Татяна Волосожар и Максим Транков бяха бърви при спортните двойки, а Евгени Плюшченко се класира втори при мъжете. Канадската двойка Меган Дюамел и Ерик Редфорд е втора, а на третата позиция в отборното класиране са китайците Чън Пън и Хао Джан.

Състезанието продължава в събота 8 февруари, когато спортните двойки ще изиграят волната си програма, а жените и танцовите двойки ще покажат кратката си програма.

Ана Гасер от Австрия спечели втората квалификация в слоупстайла на сноуборд и по този начин се класира директно за финала, който ще се проведе на 9 февруари. За финалното състезание се класираха още Карли Кор (САЩ), Елена Конц (Швейцария), Тора Брайт (Австралия), Енни Рукаярви (Финландия) и световната шампионка Спенсър О'Браян (Канада).

Останалите финалистки ще се определят измежду 16 съзтезателки на полуфиналите на 9 февруари.