Байерн (Мюнхен) обърна Щутгарт с 2:1

Двубоят се игра на стадион "Мерцедес-Бенц Арена".

30.01.2014 | 10:44

Байерн (Мюнхен) победи Щутгарт с 2:1 в отложен мач от 17-ия кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Мерцедес-Бенц Арена".

Европейският и световен клубен шампион надигра своя опонент през първото полувреме, но въпреки това изоставаше на почивката след гола на Ведад Ибишевич, пише Gol.bg.

През второто полувреме Байерн буквално премаза своя противник в игрови план. Пресата на гостите накара Щутгарт да заиграе дълбоко в своята половина и четвърт час преди края на редовното време "старата пушка" Клаудио Писаро разстреля домакините с глава.

В 93-тата минута се стигна до центриране в наказателното поле на Щутгарт, където Тиаго Алкантара вкара приказен гол със странична ножица, носейки 10-та поредна победа на своя отбор в Бундеслигата.Байерн (Мюнхен)  събра 50 точки на върха и вече има 13 пункта аванс пред втория Байер (Леверкузен). Щутгарт е 12-ти в таблицата, с 19 точки в актива си.