Ли На и Доминика Цибулкова ще спорят за титлата в Мелбърн

Китайката има предимство, като е спечелила и четирите срещи, играни межди двете тенисистки

23.01.2014 | 15:18

Ли На и Доминика Цибулкова ще се изправят една срещу друга на финала на Откритото първенство на Австралия за жени. Това стана ясно след днешните им победи на полуфиналите.

Ли На се наложи над канадката Южени Бушар с 6:2, 6:4. Мачът между двете започна ударно за азиатката, която дръпна набързо с 3:0 гейма. Бушар изпитваше проблеми със своя сервис и загуби първата част с 2:6 само за 28 минути.

В началото на втория сет Южени Бушар поведе с 2:0 гейма, но веднага след това бе пробита в два поредни сервис-гейма. При 5:4 в своя полза Ли запази самообладание, въпреки че нейната съперничка доведе нещата до 30-30.

Най-добрата словашка тенисистка Доминика Цибулкова постигна най-важната си победа до момента, след като разпиля Агниешка Радванска с 6:1, 6:2 във втория полуфинал на Australian Open.

Поставената под №5 в основната схема Радванска бе тотално надиграна, допускайки пробив още в първия гейм.

Интригата бе запазена частично до четвъртата партия на първата част, когато Цибулкова осъществи нов пробив и малко след това спечели сета.

Финалът ще се играе в събота и започва в 10:30 ч. българско време.