"Левски" изненада "Лудогорец" със заслужена победа

Това бе първа победа на "сините" на терена на "орлите".

07.12.2013 | 19:19

Левски победи Лудогорец заслужено с 1:0 като гост в среща от 21-ия кръг на родната А" група, който се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Това бе първа победа на Левски на терена на "орлите".

Столичани успяха да изненадат своите домакини с ранно попадение, което бе реализирано от Ларсен Туре. Той се оказа най-съобразителен след центриране на Гаджев.

До края на първата част двата тима изиграха може би най-стойностното полувреме през есенния дял на шампионата, като положенията се редуваха и пред двете врати.

След почивката обаче шампионите трудно успяваха да намерят пробойни в дефанзивния вал на "сините". Четвърт час преди края на мача Станислав Ангелов получи втори жълт картон и бе изгонен. Десетина минути след това Мюлдер направи пропуска на мача, оставайки сам срещу Стоянов.

След победата Левски събра 37 точки и се изкачи на четвърто място. Лудогорец остава на върха с 47 пункта на сметката си.