Григор взе 53-минутен урок от Новак Джокович

За два сета Димитров направи 6 печеливши удара и взе 5 точки при сервис на сърбина.

10.10.2012 | 12:53

Григор Димитров получи лекция от световния №2 Новак Джокович на турнира от сериите „Мастърс” в Шанхай. Мачът от втория кръг приключи за 53 минути, крайно неравностоен (6:3, 6:2).

И в двата сета сърбинът проби от първа възможност дебютния сервис гейм на българина, сетне рутинно довършваше с безапелационни начални удари.

Общо Ноле спечели 91% разигравания при свой първи сервис и 78% на втори. Съответните показатели на Гришо – 69 и 18. При директните точки (асове) – 5:1, плюс 0:3 двойни грешки.

Димитров направи само 6 печеливши удара (уинъри), спечели 5 от 41 точки при сервис на противника и 26 от 46 при свой (повечето - от грешки на Джокович).

Мачът, макар и безславен, беше ценен урок за 21-годишния хасковлия срещу елитен противник. Това е едва третата му среща с играч от топ 4, всичките - на твърда настилка (хардкорт). Досега има по една загуба от Рафаел Надал (2009) и Анди Мъри (2011), а никога не е играл със своя идол и настоящ №1 в света Роджър Федерер.

От турнира в Шанхай 56-ият в световната ранглиста Димитров заработи 45 точки и 23 000 долара с победа в първия кръг срещу испанеца Пабло Андухар.