Полша ни върна подаръка с шокираща загуба

Фаворитът сензационно падна от Австралия, България играе за първото място и по-лек четвъртфинал.

06.08.2012 | 14:28

Невероятна загуба на Полша от Австралия с 1:3 (21-25, 22-25, 25-18, 22-25) отвори широко вратата за нашите волейболисти към завоюване на първото място в група „А”. Кой ще завърши на ключовата позиция, осигуряваща по-лек четвъртфинал, се решава днес от 16:45 в мача България - Италия.

След днешния сензационен резултат отборът на Найден Найденов отново е първи в класирането с по 9 точки, но по-добра геймова разлика от поляците – 10:4 срещу 11:7. Италия е на трето място с 8 точки и 10:6.

Първото място е стратегически важно, защото носи четвъртфинал срещу четвъртия от група (Сърбия или Германия) и избягване на сблъсък с фаворитите САЩ, Бразилия и Русия. Нашият тим го предаде чрез загуба от средняка Аржентина, но сега си получава подаръка обратно и остава да задържи.

Сантименталният връх на деня за България е прощалното състезание на Йордан Йовчев в спортната гимнастика. Финалът на халки е от 16:00, 45 минути преди волейболната битка.

Очакваме добри новини и от класическата борба, където двама наши стартират този следобед. От 15:09 е мачът на Иво Ангелов (кат 60 кг) срещу американеца Колман, победителят се класира на осминафинал. Христо Маринов (84 кг) тръгва директно от осминафинал срещу казахстанеца Гаджиев, мачът трябва да започне в 16:03 ч. Ангелов и Маринов ще опитат да заличат лошия старт на Александър Костадинов (55 кг), който вчера от прекомерна амбиция наруши правилата при поставяне в партер, с което позволи на китайски опонент обрат в резултата и загуби на осминафинал.

Драматично разминаване с финал в дисциплината 1000 метра едноместен каяк претърпя олимпийският дебютант Мирослав Кирчев. 22-годишният българин остана на части от секундата зад четвъртото място в своя полуфинал. В самия край на дистанцията късметът се усмихна на представителя на домакините Тим Брабантс - 3:30.769 минути, срещу 3:30.818 за Кирчев. Мирослав преодоля първото сито с време 3:30.768, а в сряда ще се състезава във финал „Б” от 9-то до 16-то място.

От 16:15 ч. боксьорката Стойка Петрова излиза в четвъртфинал, съответно мач за медал, срещу една от двете фаворитки в категория до 51 кг - британката Никола Адамс, която е тройна световна вицешампионка.

В леката атлетика от 21:20 са квалификациите на 200 метра, в които участва Ивет Лалова. Радослава Мавродиева записа пълен провал в квалификациите по тласкане гюле като единствена не регистрира нито един успешен опит.