ЦСКА е новият лидер на „А” група

„Армейците” победиха с 3:0 Локомотив (Пловдив) на стадион „Лаута”.

25.03.2012 | 17:45

ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) с 3:0 в мач от 20-ия кръг на  Купата за България. Армейците поведоха още в третата минута с гол на Антон Карачанаков, който по-късно в 57-ата минута асистира на Присо за второто попадение на „червените”. В 63-ата минута двата отбора останаха с по десет души на терена, след като Даксон и Присо се спречкаха без топка и бяха изгонени от съдията Александър Костадинов. Последният гол за армейците беше отбелязан в 91-та минута от Жуниор Мораеш. „Отборът постепенно намира себе си, коментира след мача старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов. – Трите точки са жизнено важни за нас във всеки един мач. Отборът играе по-добре, когато публиката ни подкрепя,” отбеляза още Младенов.По думите на треньора на Локомотив (Пловдив) Емил Велев мачът е бил спечелен от по-агресивния отбор, който в случая е бил ЦСКА.Победата на стадион  "Лаута" осигури на ЦСКА първото място в класирането на „А” група и 48 точки. На три точки след ЦСКА са допусналите загуби в този кръг Лудогорец и Левски. Локомотив (Пловдив) е на шесто място с 36 точки.