Олимпик и ПСЖ продължават напред за Купата на Франция

Пари Сен Жермен победи Дижон като гост с минималното 1:0.

16.02.2012 | 15:23 Редактор: Ваня Симонска

Два от водещите френски отбори – Олимпик Марсилия и Пари Сен Жермен, се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на Франция. Марсилия надигра с 3:1 като домакин Бурж, а парижани победиха Дижон като гости с минималното 1:0.

Единственото попадение в осминафиналната среща за Пари Сен Жермен отбеляза Нене в 15-та минута. През второто полувреме, най-активни за тима на Карло Анчелоти бяха Жереми Менес и Нене, но усилията им така и не се увенчаха с гол.

Домакините от Дижон правеха всичко възможно да изравнят, най-вече чрез добрите изяви на Брис Жовиал, който на няколко пъти се размина с гола. В 82-та минута Гаел Какута бе на добра позиция и стреля от средна дистанция, но на пътя на топката застана бранител от ПСЖ. До края гостите успяха да задържат преднината и се поздравиха с успеха, който ги изпрати на четвърт-финалите.