4 златни медала за българските самбисти от световното в Литва

България завърши на второ място в отборното класиране в световния шампионат.

15.11.2011 | 12:20 Редактор: Ваня Симонска

4 пъти България бе над всички в Литва, 4 пъти всички се изправиха на крака да чуят българския химн, 4 пъти – родни самбисти изкачиха върха в самбото. Калина Стефанова, Росен Димитров, Мартин Маринов и Марко Косев се окичиха със златни медали след успешното си представяне на Световното първенство по самбо в Литва. Освен това за страната ни бяха спечелени още 1 сребърен и 6 бронзови медала. И шампионите бяха посрещнати по шампионски на летище София – с аплодисменти, цветя и усмивки.
Малко не достигна и на Камен Георгиев и Иван Илиев да се завърнат със злато в България. Все пак усилията им бяха увенчани с бронз.
На провелото се световното първенство по самбо в Литва страната ни зае второ място в отборното класиране, пред нас остана само Русия от общо 65 страни, взели участие в състезанието.