fallback

Силвия Митева четвърта на обръч и топка в света

Най- добрата българска гимнастичка постигна резултата на Световното първенство по художествена гимнастика във Франция.

21.09.2011 | 14:52 Автор: Ваня Симонска

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева се класира четвърта на финалите на обръч и на топка на 31-то Световно първенство. Надпревара се провежда във френския град Монпелие.Грацията ни отново показа страхотните си съчетания. На обръч тя остана на много малко от бронзовото отличие, след като получи 27.950 точки, а Нета Ривкин от Израел бе оценена от съдиите с 28.000. Ситуацията се повтори и във финала на топка като Митева игра без грешка и получи 28.300 точки, а Любов Чаркашина от Беларус получи 28.450.Олимпийската и двукратна световна шампионка Евгения Канаева от Русия спечели титлите и на двата уреда. Втората по сила рускиня в момента Дария Кондакова се нареди на второ място.