Силвия Митева четвърта на обръч и топка в света

Най- добрата българска гимнастичка постигна резултата на Световното първенство по художествена гимнастика във Франция.

21.09.2011 | 14:52 Редактор: Ваня Симонска

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева се класира четвърта на финалите на обръч и на топка на 31-то Световно първенство. Надпревара се провежда във френския град Монпелие.
Грацията ни отново показа страхотните си съчетания. На обръч тя остана на много малко от бронзовото отличие, след като получи 27.950 точки, а Нета Ривкин от Израел бе оценена от съдиите с 28.000. Ситуацията се повтори и във финала на топка като Митева игра без грешка и получи 28.300 точки, а Любов Чаркашина от Беларус получи 28.450.
Олимпийската и двукратна световна шампионка Евгения Канаева от Русия спечели титлите и на двата уреда. Втората по сила рускиня в момента Дария Кондакова се нареди на второ място.