Олимпик (Лион) победи Олимпик (Марсилия) с 2:0

В друг мач стартиралият с големи амбиции тим на Пари Сен Жермен достигна едва до равенство 2:2 като гост на абсолютния дебютант в Лига 1 – Евиан.

19.09.2011 | 10:35 Автор: Ваня Симонска

Олимпик (Лион) победи с 2:0 като домакин Олимпик (Марсилия) в дербито от шестия кръг на френската Лига 1. Домакините поведоха още в 16-ата минута, когато Гомис засече пас на Бастош и вкара за 1:0. Резултатът бе удвоен в 29-ата минута. Точен за 2:0 този път бе Бастош. През второто полувреме гостите имаха няколко добри възможности да променят развоя на мача, но пропуски направиха Гонсалес, Реми, Амалифтано и Шейру.След този успех Лион се изкачи на върха в класирането с 14 точки, а Марсилия заема последното място само с 3 точки в актива си.В друг мач стартиралият с големи амбиции тим на Пари Сен Жермен достигна едва до равенство 2:2 като гост на абсолютния дебютант в Лига 1 - Евиан, след като падаше в резултата с 0:2. Домакините, с бившия футболист на Литекс -  Седрик Камбон, в състава си, изненадващо поведоха с голове на Жером Лерои в 14-ата минута и Яник Сагбо от дузпа в 20-ата. Головете за парижани вкараха Хавиер Пасторе в 43-ата минута и Матийо Бодмер в 80-та. Пари Сен Жермен заема 6-ата позиция с 11 точки, докато новакът във френския елит Евиан е десети със седем точки.