Байерн разгроми Фрайбург

Мачът от петия кръг на немското първенство се игра пред 69 хиляди зрители на стадиона „Алианц Арена“ в мач.

12.09.2011 | 14:27 Автор: Ваня Симонска

Байерн Мюнхен продължава със страхотното си представяне от началото на сезона в Бундеслигата. Баварците разгромиха отборът на Фрайбург със 7:0. Бившият голмайстор на Левски -Гара Дембеле, се появи на почивката.Мачът се игра пред  69 хиляди зрители на стадиона „Алианц Арена“ в мач от петия кръг на немското първенство. За баварците над всички бе голмайсторът Марио Гомес, който реализира цели 4 гола – в 8-та, 52-та, 55-та и 71-та минути. Френската звезда на тима Франк Рибери вкара на два пъти в 26-та и 41-та минути на мача. Резервата Нилс Петересен оформи крайния резултата в последната минута. В друг мач от Германия Вердер Бремен победи Хамбургер с 2:0. Резултатът на „Везерщадион“ бе открит в 52-а минута, когато Клаудио Писаро бе точен с глава от малкото наказателно поле. Отново перуаецът бе в прегръдките на своите съотборници в 78-а минута, когато пое на гърди центриране от корнер и от 10 метра с шут от воле не остави шансове за Ярослав Дробни. Победа в петия кръг на Бундеслигата постигна и тимът на Волфсбург. Футболистите на треньора Феликс Магат надиграха Шалке с 2:1 като домакин. Гостите откриха резултата в 13-а минута, когато точен бе Раул след асистенция на Джеферсън Фарфан. Домакините обаче успяха да изравнят в 33-а чрез Марио Манджукич, който се възползва от центриране на Расмус Йонсон и с глава вкара във вратата на Ралф Ферман. Отновно Манджукич пък донесе успеха за „вълците“ с попадение в 82-а минута.Във френската Лига 1, Пари Сен Жермен постигна труден успех с минималното 1:0 в домакинството си на Брест от 5-ия. Единственият гол за парижани бе дело на Пасторе в 68-ата минута. Победата изкачи тима на Пари Сен Жермен на четвърто място във временното класиране на шампионата.