Дъждът провали втори пореден ден на US Open

В три осминафинални двубоя се изиграха само по няколко гейма, след което бяха прекратени.

08.09.2011 | 13:06 Редактор: Ваня Симонска

Изливащият се над Ню Йорк дъжд провали втори пореден ден от програмата на Откритото първенство на САЩ по тенис. След като във вторник мачовете изобщо не започнаха, в сряда планираните двубои продължиха точно 16 минути.
В три осминафинални двубоя се изиграха само по няколко гейма, след което  бяха прекратени. Световният номер 2 Рафаел Надал, който защитава миналогодишната си титла, губеше с 0:3 гейма срещу Жил Мюлер от Люксембург.
Шампионът от 2003 г. Анди Родик пък водеше с 3:1 срещу Давид Ферер от Испания.  Доналд Йънг от САЩ имаше крехка  преднина от 2:1 гейма срещу финалиста от 2008 г. Анди Мъри. Организаторите се надяват, че времето най-сетне ще се оправи и ще позволи играта да бъде подновена в четвъртък. По всичко личи обаче, че за четвърта поредна година финалът при мъжете ще се изиграе в понеделник, а не както е по програма - в неделя.
Първите срещи от днешния ден на надпреварата започват в 18:00 часа българско време.