Надал продължава в третия кръг на US Open

След измъчената си победа над Андрей Голубьов на старта на кампанията си, световният номер две Рафаел Надал безпроблемно отстрани Никола Маю и се класира за третия кръг.

03.09.2011 | 13:03

Защитаващият титлата си от US Open Рафаел Надал премина леко втория кръг на надпреварата. Той поведе с 6:2, 6:2 на Никола Маю, след което французинът се отказа поради травма.
След измъчената си победа над Андрей Голубьов на старта на кампанията си, световният номер две Рафаел Надал безпроблемно отстрани Никола Маю и се класира за третия кръг. Там испанецът ще се изправи срещу Давид Налбандиян от Аржентина, който пък по същото време надигра хърватина Иван Любичич с 3:1 сета.
Друг бивш шампион от Откритото първенство на Съединените американски щати – Хуан Мартин дел Потро, също продължава напред. Той победи своя сънародник Диего Хункейра, който е 104 в световната ранглиста, с 6:2, 6:1, 7:5. В следващия кръг Дел Потро ще играе с Жил Симон. Французинът победи с 3:1 сета испанеца Гилермо Гарсия-Лопес.
Труден мач имаше световния номер четири в мъжкия тенис Анди Мъри. Шотландецът преодоля Робин Хаасе от Холандия след обрат. Хаасе поведе с 2:0 сета след 7:6, 6:2, но до края на срещата Мъри бе доста по убедителен като в следващите два сета допусна само два гейма – 6:2, 6:0. Последният и решителен сет завърши при резултат 6:4. В следващия кръг Мъри ще играе срещу испанеца Фелисиано Лопес, който победи Вашек Поспсил от Канада.
За радост на американската публика в третия кръг продължава и Анди Родик. Бившият номер едно и шампион от 2003 г. не се затрудни срещу сънародника си Джак Сок и се наложи с 6:3, 6:3, 6:4.