Скучен мач между България и Англия

Пред 35 хиляди зрители националният отбор по футбол на България не успя да се разпише срещу лидера в група „G“ за квалификациите за Евро 2012 г.

03.09.2011 | 10:09

Без да полагат големи усилия футболистите на Англия победиха България с 3:0 в скучен мач на Националния стадион „Васил Левски“ пред близо 35 хиляди зрители. И трите гола за гостите паднаха до почивката. Тимът на Фабио Капело бързо си реши мача като до 21-та минути вече водеше с 2:0. Българите удържаха точно 13 минути нулевото равенство. Първото попадение реализира Гари Кейхил. Защитникът на Болтън отбеляза дебютния си гол за „Трите лъва“. В 21-ата минута Уейн Рууни надскочи българската отбрана, с глава засече центриране от корнер и удвои. Нападателят на Манчестър Юнайтед записа още веднъж името си сред голмайсторите. Третото и последно попадение в срещата падна в добавеното време на първото полувреме след хубава английска контраатака. След комбинация между Тио Уолкът и Ашли Йънг топката стигна до Рууни, който не сгреши пред свободната врата.
След почивката англичаните намалиха рязко оборотите и може да се каже, че спряха да играят. На чистото положение за България бе в 55-ата минута, когато Мартин Петров центрира, Ивелин Попов засече с глава от близко разстояние, но ударът му бе избит от вратаря на Англия Джо Харт.