Анди Мъри започна с лесна победа участието си в US Open

За следващия кръг се класира и Хуан Мартин дел Потро.

01.09.2011 | 11:27 Автор: Ваня Симонска

Един от фаворитите за спечелването на US Open Анди Мъри започна с лека трисетова победа кампанията си в Ню Йорк. Той надви със 7:6, 6:2, 6:3 Сомдев Деварман от Индия. 24-годишният Мъри не показа най-добрата си игра в първия сет и се измъчи срещу Деварман, но все пак спечели в тайбрека. Това бе повратният момент в срещата и след това Мъри нямаше проблеми да спечели следващите две части, губейки само 5 гейма."Бях нервен в началото и направих повечко грешки – заяви Анди Мъри след маза. - След това се успокоих. Със спечелването на първия сет всичко стана по-лесно."За целия мач Мъри пласира 44 уинъра, което по неговите стандарти не е лошо постижение. Съперник на шотландеца във втори кръг ще бъде Робин Хаасе от Холандия.Напред в надпреварата продължава и Хуан Мартин дел Потро. 22-годишният аржентинец надигра лесно с 6:3, 6:1, 6:1 Филипо Воландри. Срещата продължи 88 минути, като за целия мач Дел Потро наниза 18 аса и общо 38 уинъра, което потвърди че той навлиза в добър ритъм за любимия си турнир. В следващия кръг шампионът от US Open за 2009 г. ще срещне своя сънародник – 104-тия в света Диего Хункейра.С победа, макар и трудна, започна участието си в Ню Йорк и поставеният под номер 21 в схемата Анди Родик. В среща от първия кръг на надпреварата американецът, който триумфира в турнира преди 8 години, успя да отстрани сънародника си Майкъл Ръсел след 4-сетова победа – 6:2, 6:4, 4:6, 7:5. „Определено не чувствам, че това бе шампионско представяне, но не съм и очаквал това – коментира Анди Родик. -  Опитвам се да се върна във форма. Липсват ми мачове, в последните няколко месеца почти не съм играл. Ще продължавам да се боря.“Във втория кръг Родик ще се изправи срещу друг свой сънародник – състезаващия се с “Уайлд кард” – Джак Сок.