Италия победи България на баскетбол

Първата част бе равностойна и едва във края и италианците поведоха с 21:16.

24.08.2011 | 14:55

Националният отбор по баскетбол на България стартира със загуба на силния международен турнир Акрополис в гръцката столица Атина. Момчетата на Росен Барчовски отстъпиха на Италия със 71:74 точки.Българските баскетболисти изиграха един от най-добрите си мачове от подготовката за Европейското първенство в Литва, което ще се проведе през септември. Малко не достигна на момчетата на Росен Барчовски да стигнат до победа. Първата част бе равностойна и едва във края и италианците поведоха с 21:16. Българите успяха да завършат няколко бързи пробива  и след втората част поведоха в резултата с 42:40. Второто полувреме започна не започна добре за българските баскетболисти, като за 6 минути тимът ни отбеляза само 6 точки. Частта бе затворена при 51:58 в полза на Италия. В последната част Скуадра Адзура натрупа двуцифрена преднина, но отборът на България показаха характер и стопи разликата до три точки. Така бе оформен крайният резултат 71:74 в полза на Италия. Най-резултатен от българите бе Деан Иванов със 17 точки и 10 борби. За победителите се отличи Андреа Барняни с 19 точки и 10 борби.  Следващият съперник на тима ни е отборът на домакините от Гърция.