Черно море с три победи от три мача и пълен актив от точки

ЦСКА и Литекс постигнаха победи в срещите си от третия кръг на „А“ група и така влязоха в челната тройка на временното класиране.

22.08.2011 | 12:36

ЦСКА постигна трудно победа с 2:1 при гостуването си на Калиакра в Каварна. Двата гола за червените паднаха през първото полувреме, а техни автори бяха Тодор Янчев и Грегъри Нелсън. Едно попадение за Калиакра върна Димитров в 65-ата минута. В Ловеч шампионът Литекс разгроми новака Светкавица с 6:0, като по два гола реализираха Кодо и Цветанов и по един добавиха Мирасема и Светослав Тодоров. Локомотив (София) записа първа победа за сезона и първите си точки – 3:0 над гостуващия Берое.Във временното класиране след третия кръг лидер е Черно море с три победи от три мача и пълен актив от точки. Девет точки и три успеха има и вторият – ЦСКА, а на трета позиция е шампионът Литекс със 7 точки. Левски се изкачи до седма позиция.В дъното на таблицата са Калиакра, Берое и Светкавица, които са единствените три отбора в А група, които нямат точка от началото на първенството.