Джокович срещу Монфис в Синсинати

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на тенис-турнира от сериите Мастърс в Синсинати. Там световният номер 1 ще срещне Гаел Монфис.

19.08.2011 | 14:49

Световният номер 1 Новак Джокович си осигури място на четвъртфиналите в Синсинати, след като победи Радек Щепанек с 6:3, 6:3. 24-годишният сърбин вече има 55 победи и само 1 загуба през годината. Джокович никога не е печелил турнира в Синсинати, но два пъти е играл финал. Следващият съперник на първата ракета в света е Гаел Монфис, който се наложи над Филип Колшрайбер с 6:2, 6:2.Роджър Федерер спечели с лекота и втория си мач в турнира. Швейцарецът надигра Джеймс Блейк с 6:4, 6:1. За място в полуфинала Федерер, който е четирикратен победител от Синсинати, ще спори  с Томаш Бердих.Рафаел Надал победи своя сънародник Фернандо Вердаско за дванадесети път в 12 срещи. Световният номер 2 се нуждаеше от 3 часа и половина, за да стигне до победата със 7:6, 6:7, 7:6.Анди Мъри пък се справи с 6:2, 7:5 с представителя на домакините Алекс Богомолов  и също е на четвъртфинал.