Байерн (Мюнхен) тръгна с победа в Шампионска лига

Резултатът бе открит в още в осмата минута, когато Бастиан Швайнщайгер остана непокрит в наказателното поле, засече центриране на Робен и вкара с глава за 1:0.

18.08.2011 | 13:58 Автор: Ваня Симонска

Германският гранд Байерн (Мюнхен) победи Цюрих с 2:0 в първия мач от плейофите на Шампионска лига. Резултатът бе открит в още в 8-ата минута, когато Бастиан Швайнщайгер остана непокрит в наказателното поле, засече центриране на Робен и вкара с глава за 1:0. В 72-ата минута звездата на немците Робен с мощен шут оформи крайното 2:0. В последната минута на срещата гостите останаха и с човек по-малко на терена, след като Беда получи втори жълт картон.В друг мач от плейофите на Шампионска лига датският Одензе поднесе изненада, след като победи испанския Виляреал с 1:0. Въпреки че испанците бяха по-добрият тим на терена, така и не се възползваха от превъзходството си и загубиха първия мач помежду им за влизане в групите на турнира. Единственият гол в мача падна пет минути преди края на двубоя. Адриансен се възползва от груба грешка в отбраната на Виляреал и донесе победата на своя отбор.Българинът Цветан Генков игра цял мач при победата на Висла Краков над Апоел Никозия с 1:0. Резултатът бе открит в 71-ата минута, а автор на гола стана Патрик Малецки. Хърватският шампион Динамо (Загреб) се наложи като домакин с 4:1 над  Малмьо. С два гола за домакините се отличи Самир. Анте Рукавина и Фатош Бечира добавиха останалите два гола. Почетното попадение за гостите от Малмьо реализира Агон Мехмети.В още една среща за влизане в групите на Шампионска лига Макаби Хайфа победи Генк с 2:1. Реваншите от плейофната фаза на турнира са след седмица.