Монпелие със сензация срещу шампиона Лил

Само 1 точка в актива на Лил след два изминали кръга.

15.08.2011 | 15:41 Редактор: Ваня Симонска

Новият сезон във Франция започна по кошмарен начин за шампиона Лил. Само 1 точка в актива на Лил след два изминали кръга. Последната загуба на отбора е от късно снощи с 0:1 от Монпелие и то като домакин. Резултатът бе открит едва в 71-ата минута, когато Оливие Жиру вкара за 0:1. Така Монпелие постигна втора поредна победа в първенството и дели първото място с Тулуза, Каен и Сен Етиен.
В друг мач от кръга Марсилия и Оксер завършиха при равенство 2:2. Лоик Реми се разписа за Марсилия още във втората минута, когато засече топката с глава и откри резултата. В 43-ата минута Марсилия вече водеше с два гола след попадение на Андре Аю. Точни за Оксер бяха Ален Траоре в 46-та минута и Рой Конту в 81-та.