Левски победи Спартак (Търнава) с 2:1

След победата Левски запази големи шансове за класиране в следващия етап от турнира Лига Европа.

29.07.2011 | 15:48 Редактор: Ваня Симонска

Левски победи с 2:1 словашкия Спартак (Търнава) в първия си официален мач за сезона. „Сините“ стигнаха до пълен обрат в самия край на срещата от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Българският вицешампион губеше в резултата до 89-та минута, след като гостите поведоха след гол от дузпа на Ладислав Томашчек в 80-та. Шейсет секунди преди края Владимир Гаджев прати топката в мрежата с мощен шут от 25 метра за 1:1. В продължението на мача новото попълнение на „сините“ Шюрд Арс вкара за крайното 2:1.
След победата Левски запази големи шансове за класиране в следващия етап от турнира.
Локомотив София също има възможност да продължи напред в Лига Европа след 0:0 при гостуването си на полския Шльонск. Домакините имаха предимство през целия двубой, но така и не успях да преодолеят вратаря на „железничарите“ Галев. Реваншите от третия квалификационен кръг на Лига Европа са насрочени за четвърти август.