Бразилия постигна първа победа на Копа Америка

Успехът не само класира тимът на Мано Менезеш на четвъртфиналите, но Бразилия завърши и като лидер в групата.

14.07.2011 | 15:03

След разочароващият старт на Копа Америка и опасността от отпадане, Бразилия най-накрая успя да запише първа победа на турнира. Успехът бе постигнат в последния мач от група В над Еквадор с 4:2. Резултатът откри Пато в 28 минута, а десет по-късно съотборникът в Милан Робиньо уцели гредата. В следващите секунди дойде и изравнителният гол за Еквадор, който падна и след лоша намеса на бразилския вратар Жулио Сезар. Автор на гола бе Фелипе Кайседо. Четири минути след почивката нова преднина за Бразилия даде 19-годишният Талант Неймар, а не след дълго Еквадор отново изравни. В 59 минута Касейдо отбеляза красив гол с удар от границата на наказателното поле. И точно, когато по всичко личеше, че Бразилия е на път да запише трето поредно равенство – Пато и Неймар отбелязаха вторите си попадения за крайното 4:2. Успехът не само класира тимът на Мано Менезеш на четвъртфиналите, но Бразилия завърши и като лидер в групата.Драматична развръзка и много голове имаше и в другата среща от групата между Парагвай и Венецуела. Двубоят завърши 3:3, като до 89 минути парагвайците водеха с 3:1, но допуснаха обрат в последните минути на срещата. Тимът на Венецуела, който по-рано си бе осигурил участие в следващата фаза, не се отказа от успеха и с голове на Мику в последната минута от редовното време и на Пероса последната секунда на мача, измъкнаха равенството.