Колумбия се класира на четвъртфиналите на Копа Америка

Другият четвъртфиналист от група „А“ ще бъде определен в директен спор между Аржентина и Коста Рика.

11.07.2011 | 13:34

Колумбийците спечелиха последната си среща от група „А“ с 2:0 над Боливия и така завършиха на първо място в потока със 7 точки.Първият отбор, който се класира за четвъртфиналите на Копа Америка, е Колумбия. Колумбийците спечелиха последната си среща от група „А“ с 2:0 над Боливия и така завършиха на първо място в потока със 7 точки. Боливия нямаше никакъв шанс срещу Колумбия и дори можеше да загуби с по-изразителна разлика. Звездата на Порто Радамел Фалкао отбеляза двете попадения. Няколко пропуска го лишиха от хеттрик. Първото си попадение той реализира в 15 минута, когато бе изведен сам срещу вратаря Карлос Ариас и не сгреши. Само още четвърт час му беше нужен, за да покани. Този път от дузпа, отсъдена за фаул на Амадор срещу Армеро. Другият четвъртфиналист от група „А“ ще бъде определен в директен спор между Аржентина и Коста Рика.