fallback

Германия записа три победи на Световното по футбол за жени

В битка за първото място в група “А” домакинът на първенството разби Франция с 4:2 и завърши потока като лидер с пълен актив точки.

06.07.2011 | 14:31

Три от три победи записа отборът на Германия в груповата фаза на Световното първенство по футбол за жени. В битка за първото място в група “А” домакинът на първенството разби Франция с 4:2 и завърши потока като лидер с пълен актив точки. Германките поведоха в резултата след половин час игра с попадения на Гарефрекес и Гринг. Мари-Лор Дели се разписа в 56 минута и върна надеждите на Франция. Те обаче бяха попарени от вратарката на “петлите” Сапович, която получи червен картон в 65 минута, а домакините реализираха отсъдената дузпа чрез Гринс. Макар и с човек по-малко, французойките отново успяха да се разпишат – Лора Жорж бе точна в 72 минута. Крайното 4:2 оформи Мбаби минути преди последния съдийски сигнал. И двата отбора продължават на четвъртфиналите, като в другата среща Нигерия се наложи с 1:0 над аутсайдера Канада.В същото време Англия завърши като лидер в група “Б”. Отново в директна битка за първата позиция островитянките се наложиха над Япония с 2:0 с попадения през двете полувремена. Двубоят започна с натиск на азиатките, но Андо и Нагасато пропуснаха да се отбележат. В 15 минута Карни с пас промуши топката между защитата на “самураите” и Уайт с шут от воле я в мрежата за 1:0. След почивката всичко в срещата се бе решено с гола на резервата Янки.  В другата среща от групата, която бе без значение, Нова Зеландия и Мексико направиха 2:2.