Рекорден интерес към Световното по футбол за жени

На трибуните при откриването седнаха точно 73 680 зрители, което е рекорд по посещаемост на женски мач в Европа.

27.06.2011 | 17:05

Рекорден интерес регистрира мачът на откриването на Световното първенство по футбол за жени между домакина Германия и Канада. Срещата от група “А” на Олимпийския стадион в Берлин завърши с успех за Бундестима с 2:1. На трибуните седнаха точно 73 680 зрители, което е рекорд по посещаемост на женски мач в Европа, а пред телевизионния екран наблюдаваха още над 14 млн. души. Държавната телевизия АRD отбеляза, че двубоят на германските национали – жени  е изпреварил по гледаемост състезанието от Формула 1 във Валенсия, където германецът Себастиан Фетел триумфира. Победата на Фетел е наблюдавана от 6.350 млн. души.Германките поведоха с голове на Керстин Гарефрекес в 10 минута и Окойито да Мбаби в 42 минута. Канадките върнаха един гол чрез Кристин Кинклеър в 82 минута.В другата среща Франция се наложи с 1:0 над Нигерия. Единственият гол реализира Мари-Лори Деле в 56 минута. И тази среща се радваше на огромен интерес, като близо 25 хил. души, и то предимно мъже, заеха местата си на стадион Рейн Некар Арена.