Ясни са полуфиналистите на Шампионската лига

Реал Мадрид- Барселона, Манчестър Юнайтед-Шалке 04 са полуфиналните двойки на Шампионската лига.

14.04.2011 | 16:06

Реал Мадрид се класира за полуфиналната фаза на Шампионска лига. Испанският гранд победи с 1:0 като гост английския Тотнъм в червъртфинална среща-реванш. Надеждите на домакините за победа  се изпариха след  грешката на вратаря Еурельо Гомеш. Бразилският страж допусна топката да мине между ръцете му при далечен удар на Кристиано Роналдо в 50-ата минута. Централният защитник на Реал - Рикардо Карвальо получи жълт картон през първото полувреме и ще пропусне първата полуфинална среща. За място на финала Реал Мадрид ще се изправи срещу вечния съперник Барселона.
В другия четвърфинален мач-реванш, Шалке 04 отстрани гостуващия еврошампион Интер. Германският тимът се наложи с 2:1, като в първата среща постигна убедителна победа с 5:2. Резултата за домакините откри Раул в 45-тата минута. В първите 5 минути след почивката Интер успя да изравни с гол на Тиаго Мота. Победното попадения  за Шалке падна в 82-рата минута, дело на Бенедикт Хьоведес, който бе изведен в стрелкова позиция от Раул. С този успех германският тим се класира за първи път историята си на полуфиналите на Шампионската лига, където ще се изправи срещу българския нападател Димитър Бербатов и Манчестър Юнайтед. Първият сблъсък е на 26 април на Фелтинс Арена.