Всички ние сме различни - имаме индивидуални лица, мислим различно, обличаме се според собствения си вкус, имаме различни интереси и заложби. Има ли общности, които, обаче, не са толерантни към обикновенните човешки различия и как да се реализираме в подобна ситуация? На гости на предаването “Десет” е певицата Прея Осасей, която разказва дали българинът е толерантен, дали музиката е международният език и как да преодолеем различността.
1. Измерения на различността – Когато си артист, различието е нещо положително – образ, глас, име. Като цяло да си различен е полезно, защото, когато излезеш извън “кутията“ се раждат нови идеи и така вървим към еволюция.
2.Предубеденост и стереотипи – В повечето случаи е или от неразбиране или от страх, но всички сме граждани на света и всички сме хора.
3. Навици и културни особености – Те са част от нас, закоренени са дълбоко в нас. Без тях сме наполовина себе си.
4. Етнически различия – Не се отхвърлят заради неприязън, а поради страх от неизвестното.
5. Търпимост и толерантност – Сякаш не сме много толерантни. Черните хроники ни правят по-черногледи, а нагласата ни към света е един от главните двигатели на случващото се около нас.
6. Сила на духа – Да влагаш, да изразяваш себе си, да достигнеш златната среда вътре в себе си.
7. Музиката като международен език – Чрез нея може да се промени мирогледа на хората.
8. Новите измерения на красотата – Няма универсална формула за красота. Стереотипите и стандартите се изменят много бързо.
9. Телевизията и популярността – Не са се променили много неща откакто съм популярна, може би начинът, по който гледам на себе си.
10. Да бъдеш себе си – Сега съм това, което искам да бъда, и съм щастлива.
Повече по темата вижте в следващото видео.